Dört Boyutlu Renkli Doppler Ultrason Antalya

Dört boyutlu renkli ultrason ile gebelik takibi sırasında fetal anomalileri tesbit etmek daha kolay hale gelmiştir.Ultrason yapılırken anne karnında bebeğin real time denilen gerçek zamanlı görüntüsünü ekranda rahatlıkla görmekteyiz.Yani bebek elini ağzına götürüyorsa, gözlerini açıp kapatıyorsa veya ağzını açıp kapatıyorsa aynı anda bu görüntüyü ultrason ekranında sizlere gösterebilmekteyiz.

3 boyutlu ultrason da görüntü kesitlerini alır bunları ekrana gönderir. Bebeğin aynı anda neler yaptığını gösteremez.Ultrason ses dalgası prensibi ile çalıştığı için sık ultrasona girmenin anne ve bebeğe olumsuz etkisi bulunmamaktadır.Radyasyon değildir.Taşıdığınız cep telefonları zararlıdır.

Dört boyutlu renkli ultrason ile gebelik takibi sırasında düzenli kontrollere geldiğiniz sürece bebeğin anne karnında gelişiminin muhteşem görüntülerini izlemek sizleri mutlu edecektir. Uygun görüntüleri yakalayıp kaydettiğimiz zaman; sizlere gebeliğinizin hatırası olarak çektiğimiz görüntüleri DVD ye kaydedip vermekteyiz.

Gebelik kontrolleriniz de aile bireylerinizi ve çocuklarınızı getirmekten çekinmeyiniz. Onlarda renkli ultrason ile bebeğinizi prob yardımı ile tararken göstereceğimiz görüntüleri sizlerle birlikte izlemek ve mutluluğunuzu paylaşmak isteyeceklerdir.

Antalya’da kadın hastalıkları ve doğum uzmanı olarak gebelik takiplerinde özel muayenehanemde 4 boyutlu renkli doppler ultrason kullanmaktayım.( GE voluson 730 pro)