Sezeryan Doğum Avantajları

*Sezeryan tarihi önceden belirlenir ve o tarihe göre planlama yapılır.Gebe çalışıyor ise özel işlerini ve ev durumunu ayarlar.Ailesi uzakta ise önceden uçak veya otobüs biletleri ayarlanarak doğum öncesi sevdikleri ile ev ortamını paylaşarak kendini daha iyi motive eder.

*Planlı sezeryan yapılacak gebeler 40 hafta öncesi doğum yapacakları için surmaturasyon riskleri ile karşılaşmazlar.Bunlar arasında bebeğin kakasını yapması(mekonyum) ve yutması,bebeğin aşırı kilo alması,suyunun çok azalması ve sıkıntıya girmesi,kordon dolanması sayılabilir.

*Sezeryan tarihi belli olacağı için gebenin strese girmesine gerek kalmaz.

*Sezeryan sırasında kanama kontrolu yapılır.Planlı sezeryan vakalarında normal doğum ve acil sezeryan ile kıyaslanırsa atoni kanaması(rahim kasılmaz böylece kanama çok görülür gebe şoka bile girebilir) daha az görülür.

*Sezeryan sonrası idrar kaçırma ,gaz ve gaita kaçırma şikayetleri normal vajinal doğuma göre fazla gözlenmez.

*Spinal veya epidural yöntemle sezeryan olanlarda genel anesteziye bağlı riskler daha azdır.

*Bebek vajinal yol ile doğmadığı için vajinal enfeksiyonlar,genital condilom,cinsel yolla geçen hastalıklardan korunma sağlar.

*Gebe de kasık fıtığı,göbek fıtığı,bel fıtığı,hemoroid var ve ameliyat olmuş; normal doğum çok uygun değilse sezeryan ile doğum fayda sağlar.

Sezeryan ile doğum için Antalya’da sizlere anlaşmalı olduğumuz özel hastaneler ve paket sezeryan fiyatı ( ücreti ) 2013 hakkında telefon ile bize ulaştığınızda daha detaylı bilgi verebiliriz.