Genital Estetik

Kadın dış genital organları; MONS PUBİS (göbek altındaki kıllı üst kısım ) , LABİA MAJOR (büyük-dış dudak üzerinde kıl folikülleri içerir.), LABİA MİNOR (küçük-iç dudak kıl folikülü içermez ), KLİTORİS (labia minörlerin üstteki birleşim yeri ), HYMEN (vajen girişinden 2-3 cm içerde 2-3 mm zar ) 'den oluşur.

Genelikle doğum - travma - doğuştan nedenlerden dolayı bu organlarda şekil bozuklukları oluşabilir. Bu organlar herkeste farklı olabilir. Normalde dış dudaklar iç dudakları kapatır. Ama eğer dış dudaklar normalden küçük veya iç dudaklar büyük ise kişiyi rahatsız edici olabilir. Tayt, dar pantolon, bikini veya mayo giydiğinde rahatsızlık hissedebilir. En sık rastlanan genital estetik sorunlarından biride iç ve dış dudaklarda büyüklük ve sarkmadır. Dış dudaklar büyük, asimetrik, uzun veya küçük olabilir. Cinsel ilişki sırasında labiumlar gerilip ağrı yapabilir.

Diğer bir sorunda vajende genelikle doğum sonrası görülen genişleme ve bolluk hissidir. Normal doğum sonrası görülen yırtıklar ve epizyo dikiş yerlerinde iyileşmede yaşanan problemler ve nedbe dokusu oluşması nedeniyle ilişkide ağrı ,her iki tarafta cinsel tatminsizlik görülebilir.

Cinsel isteksizlik, ağrılı ilişki, vajende genişlik, bolluk hissi ve kozmetik nedenlerden dolayı vajen daraltma (vajinoplasti) , Labioplasti (labiumların dudakların düzeltilmesi ), himenoplasti (kızlık zarı dikimi ), doğum yırtığı dikilmesi,antalyada genital daraltma ve vajinal estetik ameliyatları önerilir. Himenoplasti ve beraberinde labioplasti yapılabilir. Detaylı bilgi için kliniğimizle görüşünüz.

Vajinadan Ses Gelmesi

VAJİNADAN SES GELMESİ

Vajen bölgesinin tonusunun zayıf olması veya yapılan zor ve çok sayıda normal doğum sonrası vajen den ses gelir.Vajen içine giren havanın istemsiz bir şekilde hiç beklemediğiniz bir anda dışarı çıkması sizi gaz çıkartıyormuş gibi bir durumla karşı karşıya getirir.

Vajen Daraltma (Vajinoplasti)

Antalya’da vajen( vajina) daraltma, vajen (vajina) estetiği, rahim estetik, vajinal estetik, rahim estetiği, genital daraltma(vajinoplasti) ameliyatı,labioplasti (iç dudak estetiği) ameliyatı olmak,Antalya kadın doğum estetik ameliyatı olmak isteyen bayanlara öncelikle jinekolojik muayene olmaları için randevu veriyoruz.

Doğum dikiş izlerinin düzeltilmesi

DOĞUM DİKİŞ İZLERİNİN DÜZELTİLMESİ

Normal vajinal doğum sırasında bebeğin kafasının veya önde gelen kısmın çıkışına yardımcı olmak için genellikle sağ bacağa doğru açılan kesiye epizyo denir.Epizyo dikimi,onarımı,tamiri sonrası dokuların uygun şekilde iyileşmemesi sonrası veya düzgün onarım yapılmadıysa bu bölgelerde iyileşme sırasında sert nedbe dokusu gelişir.Kişinin eline sertlik gelir.Cinsel ilişki sırasında zevk alamama,ağrı ve acı hissi meydana gelir.

Labioplasti(iç dudak küçültülmesi) Ameliyatı Antalya

LABİOPLASTİ ( İÇ DUDAK KÜÇÜLTÜLMESİ ) AMELİYATI ANTALYA

Labioplasti ameliyatlarına iç dudak küçültülmesi, iç dudak düzeltilmesi,iç dudak estetiği operasyonları da denilmektedir.Labioplasti ameliyatları kozmetik jinekolojide en çok uygulanan ameliyatların başında gelmektedir.