Labioplasti(iç dudak küçültülmesi) Ameliyatı Antalya

LABİOPLASTİ ( İÇ DUDAK KÜÇÜLTÜLMESİ ) AMELİYATI ANTALYA

Labioplasti ameliyatlarına iç dudak küçültülmesi, iç dudak düzeltilmesi,iç dudak estetiği operasyonları da denilmektedir.Labioplasti ameliyatları kozmetik jinekolojide en çok uygulanan ameliyatların başında gelmektedir.

Vajina bölgesinde dış dudaklar ( labium majus) onun iç kısmında küçük dudaklar ( labium minus) bulunur.Küçük dudaklar bazı bayanlarda normalden uzun büyük ve şekilsiz olabilir.Fil kulağı şeklinde dışa çıkabilir.Her iki dudak asimetrik olabilir.Anatomik gelişime,geçirilmiş bazı enfeksiyon ve tahriş edici durumlar,menapoz döneminde,kullanılan androjen gibi ilaçlara bağlı olarak boyutları değişken olabilir.

Sıcak yaz günlerinde mayo giymekte,dar pantolon,tayt giymekte zorlanırlar.Dudaklar dışarıdan fark edilebilecek boyutlarda olabilir.Bu durum kişinin sosyal durumunu,cinsel aktivitesinde ve psikolojisinde sıkıntı yaratabilir.Eşinin kendi vücudunu beğenmediğini çirkin bulduğu düşüncesiyle çıplak görünmekten çekinir.Karanlıkta seks yapmayı tercih ederler.Cinsel ilişki sırasında uzun dudaklar takılabilir rahatsızlık hissi verir.Motivasyonda güçlük ve orgazm soru yaşarlar.Dudaklar sürekli ıslak ve nemli olduğu için kokulu akıntı şikayetleri ve kaşıntı tahriş meydana gelir.Cinsel sorunlar yaşamaya ve cinsel isteksizlik duymaya başlarlar.

Labioplasti ( iç dudak küçültülmesi) ameliyatları bekar veya evli herkese uygulanabilir.Kızlık zarına zarar vermeden operasyon yapılabilmektedir.Lokal veya genel anestezi altında 30 dakika ila 1 saat arasında ameliyat sürmektedir.Ameliyat sonrası yapılması gerekenler ve özel antibiyotik içeren kremler ile pansuman tarif edilir.Cinsel ilişki 4-6 hafta sonra olmaktadır.Kullanılan dikişler alınmaz kendiliğinden erime özelliğindedir.Ameliyat sonrası iyileşme tamamlandığında kişinin ameliyat olduğu fark edilmez.

Labioplasti( iç dudak estetiği) ameliyatı operasyonları konusunda deneyimli jinekolog doktor olarak Antalya’da kadın hastalıkları ve doğum uzmanı olarak özel muayenehanemde çalışmaktayım. Labioplasti ameliyatı ücreti(fiyatı ) 2014 ; yapılacak ilk jinekolojik muayene sonrası sizi değerlendirerek hangi operasyon tipinden daha çok fayda göreceksiniz, beraberinde düzeltilmesi,onarılması gereken bölge ve doku var mı? Kriterlerine bakılarak belirlenmektedir. Operasyon sonrası yapılacak kontrollerinizde ödeme alınmayacak gerekli pansumanlarınız yapılacaktır.

Ön görüşme ve detaylı bilgilendirme için klinik telefonlarımızdan bize ulaşabilirsiniz