Vajinadan Ses Gelmesi

VAJİNADAN SES GELMESİ

Vajen bölgesinin tonusunun zayıf olması veya yapılan zor ve çok sayıda normal doğum sonrası vajen den ses gelir.Vajen içine giren havanın istemsiz bir şekilde hiç beklemediğiniz bir anda dışarı çıkması sizi gaz çıkartıyormuş gibi bir durumla karşı karşıya getirir.

Cinsel ilişki sırasında penisin vajene ileri geri hareketleri bu bölgeye hava dolmasına yol açarak ilişki esnasında gaz yapar gibi ses çıkmasına yol açar.Sizde utanma duygusu yaratır.Sizi strese sokar orgazm olmanıza engel olur .Sorununuz cinsel isteksizliğe kadar gider.Doğum yapmamış bekar bayanlarda dudakların yapısından da vajinadan ses gelmesi olabilir.Bu durum ne yazık ki kontrol edilemez.Vajinadan ses gelme şikayetiniz varsa jinekolog doktorunuz ile paylaşınız. Yapılacak jinekolojik muayene ve vajen tonusuna bakılması size uygulanacak tedavi planını belirler.Size vajen tonusunu güçlendirici kegel egzersizleri yapmanız öğretilir.Bu egzersizleri düzenli olarak yapmanız vajen tonusunuzu güçlendirir şikayetlerinizi azaltır.Vajen genişliğine bağlı ise yapılacak işlem vajen daraltma ameliyatları (vajinoplasti) olmaktadır.Lazer ile vajen(vajina) daraltma yapılarak vajenden ses gelme şikayetleriniz önlenebilir.

Vajinadan ses neden gelir? Vajinadan ses gelince ne yapmak gerekir?Ses gelmesi engellemek için neler yapılmalıdır? Antalya’da özel jinekolog doktor olarak vajenden ses gelme şikayetlerinizi gidermede tedavi seçeneklerinizi sizlere sunmaktayım.Aramaktan çekinmeyiniz.Giderilebilecek bu şikayetinizin kabusunuz olmasına izin vermeyiniz.