Kürtaj Fiyatı 2019

Kürtaj fiyatı gebelik haftasına, daha önce normal doğum veya sezeryan ile mi doğumu var mı? İlk gebelik, çoğul gebelik, uygulanacak anestezi tipine göre, sistemik hastalığı olup olmamasına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.

Kürtaj fiyatı ve ücreti kürtaj yapan uzman jinekolog doktor,özel klinik,özel hastane,özel doktor muayenehanesi,doktorun bilgi ve tecrübesine göre,yapılacak yere bağlı olarak da değişmektedir.

VAKUMLU KÜRTAJ KARMEN ASPİRATÖR

Kürtaj işlemi yasal olarak 10 haftayı geçmemelidir. Ancak tıbbi zorunluluk varsa annenin sağlığını tehdit edecek sistemik rahatsızlığı varsa ve bebekte ultrason ile fetal anomali tesbit edilirse kurul raporu ile sonlanabilir.

Sizlere önerimiz gebelik planlamıyorsanız, cinsel partner varsa öncelikle korunma yöntemleri hakkında bizden bilgi alınız. Kürtaj korunma yöntemi değildir. Adet tarihlerinizi kesinlikle not etmelisiniz. Adet gecikmesinde mutlaka test yapıp emin olunuz, gebe olduğunuzu öğrenince mutlaka jinekologa başvurunuz. Antalya özel jinekolog olarak kürtaj fiyatı (ücreti) 2019 hakkında sizleri bilgilendirmek istedim. Kürtaj ücreti ve fiyatı ucuz olacak diyerek kız arkadaşınızı, eşinizi sağlıksız ortamlara götürmeyiniz. İşlem sonrası mutlaka kontrol için sizleri çağırıp doğum kontrol yöntemleri hakkında bilgi vermekteyim.