Kürtaj işlemi sonrası cinsel hayat nasıl olmalı?

Kürtaj işlemi sonrası ilk 15 gün cinsel ilişki yasaklanır. Kürtaj işlemi sonrası daha kolay gebe kalırsınız unutmayınız. Mutlaka korunmalısınız. Tekrar gebe kalıp kürtaj olmak zorunda kalabilirsiniz.

Eğer ilk 15 gün içinde cinsel ilişki yaşarsanız ; cinsel ilişki sizin için ağrılı olacaktır. Enfeksiyon kapabilirsiniz. Endometrit denilen rahim içi tabaksının iltihabı oluşabilir. Tedaviniz uzun sürebilir. İlişki sonrası kasık ağrısı ve kanamanız olacaktır bu da sizi rahatsız eder. Zaten ilişki sırasında kendinizi istemeden kasacağınız ve psikolojik olarak kendinizi hazır hissetmediğiniz için ilişkiden zevk almanız ve orgazm olmanız beklenemez. Cinsel ilişki tek taraflı olacaktır.

Kürtaj sonrası ilk cinsel ilişki ne zaman olmalı?

İşlem sonrasi 15 gün sonra cinsel ilişki de bulunabilirsiniz. Kendinizi hazır ve motive hissetmiyorsanız biraz beklemeniz gerekli olabilir.

Cinsel isteksizlik gelişebilir mi?

Kürtaj sonrası cinsel isteksizlik ve çift ilişkilerinde zedelenme ile sık karşılaşmaktayız. Hem jinekolog hem de cinsel terapist olduğum için sizi bu konularda bilgilendirebilirim.