Kürtaj Kumluca Finike

Kürtaj, küretaj, bebek aldırma, çocuk aldırma terimleri istenmeyen gebelik ürününün rahim içinden dışarıya alınması işlemine verilen isimlerdir. Kürtaj yasal olarak son adet tarihine göre 10. Gebelik haftasına kadar yapılabilmektedir.

Kürtaj işlemi iki tip anestezi verilerek yapılır; Lokal veya genel anestezi. Lokal anestezi sadece cervix denilen rahim ağzı uyuşturularak yapılmaktadır. Tam uyuşma olmayabilir. Kişi ağrı duyabilir. Genel anestezi verilerek yapılacak kürtaj işlemi öncesi kişi mutlaka en az 6 saat öncesinden aç ve susuz kalmalıdır. Koldan açılacak damar yolu ile kürtaj işlemi boyunca yaklaşık 10 veya 15 dakika anestezi verilir. Böylece ağrı ve acı hissetmezsiniz.

Kürtaj işlemi korunma yolu değildir. Doktorunuzun size önereceği korunma şeklini uygulamalısınız. Size korunma yolları hakkında detaylı bilgilendirme yapılır.

Adet tarihiniz gecikince test yapmalısınız eğer bebek aldırmayı düşünüyorsanız en kısa zamanda ultrasona girerek kaç haftalık olduğunun bilmelisiniz. Daha sonra net kararınız kürtaj olmaksa jinekolog doktordan randevu alınız.

Kürtaj işlemi için Kumluca ve Finike’de yaşayan hastalarımız bizi 7 gün 24 saat arayarak kürtaj nedir? Kürtaj nasıl yapılır? Kürtaj için yaş sınırı nedir? Eş onayı ve aile onayı gerekli mi? kürtaj fiyatı ve ücreti 2019 nedir? bizi arayarak Antalya merkezde bulunan özel kadın hastalıkları ve doğum kliniğimizden randevu talebinde bulunabilirsiniz.