Kürtaj Nasıl Yapılır

Kürtaj işleminden önce mutlaka aç olmalısınız ve su içmemelisiniz çünkü lokal veya genel anestezi gerekebilir. Normal doğum yapmış veya gebelik haftası küçük olanlarda lokal anestezi uygulanabilir.

Daha önce doğum yapmamış, önceki doğumu sezeryan ile sonlandırılmış bayanlara önerimiz mutlaka anestezi almalarıdır. Kürtaj olmaya karar verdiğinizde ilk önce jinekolog doktorunuz ile irtibata geçip muayene olmanız ve ultrason ile gebelik haftası net belirlenmelidir. Sizin bildiğiniz hafta ile ultrason ölçümleri farklı olabilir.

Gebelik haftası küçük veya büyük olabilir. Benim önerim, adet günlerinizi net yazmanız gecikmede mutlaka hemen test yapmanız. Kullandığınız ilaç veya önemli rahatsızlığınız varsa mutlaka doktorunuza bilgi veriniz. Kişi jinekolojik masaya alınır gerekli steril şartlar sağlanır anestezi uygulanır. Rahim ağzı (cervix) tek dişli tenekulum denilen aletle tutulur. Cervikal açıklık sağlanır ve karmen aspiratör ile vakum tekniği uygulanır.

Artık küret denilen aletlerle kazıma işlemi yapmıyoruz. İşlem sonrası gerekli ağrı kesici ve ilaçlar yapılır ultrason ile kontrol yapılır. İşlem yaklaşık 10-15 dk sürmektedir. İşlem sonrası biraz dinlendikten sonra günlük yaşantınıza dönebilirsiniz. Antibiyotik ve ağrı kesici reçete edilir ve 1 hafta sonra ultrason ile kontrole çağrılır. Kontrole geldiğinizde sizlere doğum kontrol yöntemleri hakkında bilgilendirme yapacağım.

Antalyada Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanı ve özel muayenehanede çalışan serbest jinekolog doktor olarak sağlıklı modern yöntemlerle ağrısız kürtaj konusunda sizleri bilgilendirmek istedim.

Antalyada en iyi sağlıklı yöntem kullanılarak kürtaj nerede nasıl yapılır nelere dikkat edilmeli, fiyatı ve ücreti 2019 ne kadar ? Antalya'da kürtaj yapan doktorlar kimdir? Antalya'da bulunan kürtaj yapan hastane ve özel klinik ,özel muayenehane ,kürtaj merkezi nerede?Kürtaj bilgileri gizlilik derecesi Antalya'da nedir? Kadın doğum uzmanı kürtaj fiyatı Antalya'da nedir? Antalya'da kürtaj yapılan yer nerede? Vajinismus hastası kürtaj nasıl olmalı ? bilgi almak için bana ulaşabilirsiniz.